Na niektorých miestach na našom tele sa hromadí pot a nečistoty a tým pádom prirodzene stmavnú, alebo sú suchšie. Najväčším problémom býva tmavšia pokožka v oblasti podpazušia. Prirodzene sa nám tvorí aj suchá koža v oblasti lakťov a kolien. Ako však vyriešiť tento delikátny kozmetický problém? Pozrite si jednoduché domáce tipy, ktoré by Vás mali zbaviť práve tmavšej pokožky.

Aloe vera

pokožka-aloe-vera

Aloe vera výrazne pomáha napr. pri spálení od slnka, ale taktiež je aloe gél veľmi užitočný pri liečbe suchej a tmavšej pokožky. Stačí, keď gél nanesiete na problémové miesta v hrubšej vrstve aspoň na 20 minút a potom opláchnete. Takouto každodennou starostlivosťou sa po pár dňoch dostavia výsledky.

Jedlá sóda

pokožka-soda-bikarbona

Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať 1 diel vody a 3 diely sódy bikarbóny. Vznikne vám hustejšia pasta, ktorú môžete nanášať dvakrát denne.

Citrónová šťava

pokožka-citron-zosvetlit-skvrny

Je to vynikajúce exfoliačné činidlo a všetko, čo potrebujete urobiť, je vytlačiť trochu šťavy z citróna a aplikovať ju na tmavé a suché miesta. Nechajte pôsobiť na dobu 15-20 minút a potom umyte.

Cukor a olivový oej

pokožka-peeling

Malé granulky cukru účinne pomáhajú odstrániť suchú a odumretú kožu, presne ako peeling. Môžete si vytvoriť hustú pastu z cukru a olivového oleja. Jemne masírujte suchú oblasť po dobu 5-10 minút a umyte.

Uhorková šťava

pokožka-uhorka

Veľmi účinné, ak sa chcete zbaviť tmavšieho podpazušia. Zmiešajte uhorky, citrónovú šťavu a trochu kurkumy a aplikujte na podpazušie.

Mlieko a tvaroh

pokožka-olej

Zmes mlieka a tvarohu môže byť veľkým bojovníkom proti tmavým a suchým miestam.

Mandľový olej

pokožka-mandlový-olej

Jednoduchá masáž tmavých oblastí pomocou mandľového oleja a vaša pokožka bude svetlejšia a hebkejšia.

Zemiaky

pokožka-zemiaky

Postrúhané zemiaky zmiešajte s trochou vody a túto zmes aplikujte na tmavé  a suché miesta. Vďaka enzýmom, ktoré zemiaky obsahujú, sa suchá a odumretá koža rýchlejšie odstráni.

Zdroj: babskeveci.sk