Na základe čoho sa treba rozhodovať a prečo?

Pri výbere cukrovej pasty musíme vziať do úvahy, niekoľko faktorov:

Skúsenosti.

Sú najdôležitejší faktor. Od nich závisí, akú cukrovú pastu si máte vyberať. Keď ich nemáte, môžete si stále kupovať vychválené cukrové pasty, no pokiaľ sú vyrobené pre profesionálov a sú jemnej konzistencie, Vám budú nanič. Môžete ich použiť na depiláciu pomocou pásikov. No technika rukou Vám nepôjde. Prečo? Nemáte dostatočne vypracovaný cit a správny švih s cukrovou pastou. Toto sa nadobúda praxou.

V začiatkoch pracujete oveľa pomalšie a strhnutie švihom sa len učíte. Jemná pasta by sa Vám v rukách roztiekla, nalepila sa na pokožku a nešla strhnúť. S jemnou pastou musíte pracovať rýchlo a svižne. Potom to ide. Preto sú pre začiatky lepšie pasty, ktoré sú tuhšie. Tým, že je pasta pevnejšia, lepšie drží tvar a vy sa môžete sústrediť na správne strhnutie. Pozor však na príliš tuhé pasty, pretože s tými musíte príliš tlačiť, aby ste pastu rozotreli, vy sa tým tlačením na pokožku, príliš narobíte a chĺpky sa správne z pokožky nevytiahnu, častokrát sa stane, že sa skôr odlomia.

Teplota pokožky.

Teplota pokožky je na našom tele rôzna. V oblasti kde je teplota nižšia, ako sú napríklad nohy, sa cukrová pasta správa úplne inak, ako v intímnych partiách alebo v podpazuší, kde je teplota o niečo vyššia a pokožka je tam jemnejšia a mäkšia.

Pri výbere cukrovej pasty, to musíte zobrať do úvahy.

Začiatočníci a mierne pokročilí v depilácii cukrovou pastou, by mali vyhľadávať cukrové pasty, ktoré sú pevnejšie (lepšie držia tvar a neroztekajú sa) – cukrová pasta Nadirah Normal. Pri depilácii, však aj tak uvidia rozdiel, pretože na suchších a chladnejších plochách (nohy, ruky…) je pasta o niečo pevnejšia, ako v miestach s teplejšou a mäkšou pokožkou.

Ak už máte dostatočné skúsenosti a techniku rukou ovládate, môžete na suchšie plochy vyberať cukrovú pastu, ktorá je jemnejšia (Cukrová pasta Nadirah Profi) a na plochy, kde je pokožka mäkká a je teplejšia (pazuchy, bikiny..), tam používať pevnejšiu cukrovú pastu (Cukrová pasta Nadirah Normal)

Profesionálne kozmetičky, ktoré s cukrovou pastou robia už niekoľko rokov, používajú cukrovú pastu Nadirah Profi, ktorá je oveľa jemnejšia a depiláciu zvládnu perfektne.

Ročné obdobie

Ročné obdobie je dôležitý faktor pri výbere cukrovej pasty, dokonca môže ovplyvňovať aj techniku depilovania. V letnom období, keď je príliš teplo, aj tuhé pasty sú jemnejšie, pretože sa prispôsobia teplote prostredia. Keď je teplota v miestnosti od 25-30 stupňov, pasta je pri depilovaní oveľa jemnejšia, ako v zime, keď je miestnosť vyhriata do 25 stupňov. Preto aj mnoho profesionálov v tomto období siahne radšej po tuhšej paste, aby sa im lepšie depilovalo. Hlavne v partiách s teplejšou a mäkšou pokožkou (pazuchy, bikiny, brazílska depilácia).

Keď je príliš teplo, môže sa Vám stať, že technika rukou Vám nepôjde vôbec, pretože klientky budú rozhorúčené a spotené, tak isto aj vaše ruky. Vtedy je lepšie použiť techniku s pomocou depilačných pásikov alebo využiť techniku pomocou špachtle (aj keď ju inokedy nepoužívate).

Zimné obdobie so sebou nesie chladnejšie prostredie, kedy môže cukrová pasta mierne prituhnúť (hlavne v oblasti so suchšou pokožkou – nohy). Tu môžete uprednostniť cukrovú pastu Nadirah Profi, ak máte dostatočnú prax.

Technika depilácie

Ak pri depilácii používate techniku rukou, musíte vyberať cukrovú pastu podľa 1, 2 a 3 faktora.

Ak používate, iba techniku pomocou depilačných pásikov, tu v podstate nemusíte riešiť, aké je ročné obdobie, či teplotu pokožky, pretože cukrovú pastu rozotriete pomocou špachtle, priložíte pásik a strhnete.

Technika pomocou špachtle Vám zas môže pomôcť hlavne v lete, v miestach kde je príliš teplá a jemná pokožka, a Vaše ruky sú rozhorúčené. Dobrým pomocníkom je aj v miestach, kde sa rukou ťažšie dostanete. Táto technika je vhodná skôr na menšie plochy, kde je pokožka teplejšia.