Aké sú Vaše skúsenosti s odstraňovaním chĺpkov?

Aké metódy ste vyskúšali Vy?

Ktorá Vám najlepšie zabrala?

Už na začiatku musím povedať, že v súčasnosti na depiláciu používam cukrovú pastu Nadirah. Samozrejme si poviete, že ani nič iné napísať nemôžem, keď ju pre Vás vyrábam :).

Ide o to prečo ju používam.

Moje depilačné skúsenosti:

Boli časy, keď som ani len netušila, že nejaké chĺpky existujú (samozrejme už sú dávno preč). Nemusela som nič riešiť. S postupom času, mi začali rásť chĺpky iba na nohách. Ako prvé som skúsila žiletku. No priznám sa, že ma to moc dlho nebavilo, pretože som sa musela holiť, každé 3-4 dni (ani to nebolo tak často). Nemôžem povedať, že by som mala na nohách zarastené chĺpky alebo nejaký iný problém, skôr som si všimla, že mi trochu stmavli, čiže som si moc nepomohla.

Skúsila som depilačný krém. Už na začiatku ma odrádzala “vôňa” krému. Vedela som, že obsahuje chemické látky, a tak som ho používala iba na nohy a občas na podpazušie. No výsledok nebol bohvieaký, pretože mi všetky chĺpky nikdy nezišli (niečo ešte zišlo s uterákom).

Keď moja rodina videla moje úsilie, ako sa snažím chĺpkov zbaviť, obdarili ma epilačným strojčekom. Veľmi som sa potešila, a hneď som ho išla vyskúšať. Ani som netušila, že ich tak pobavím. S každým vytrhnutím chĺpka, som jačala od bolesti (a to som trhala chĺpky iba na nohách). Po čase som si zvykla a nohy boli malina. Kým som mala problémy len s chĺpkami na nohách, dalo sa to zvládnuť, no po čase som si všimla, že už by som mala riešiť aj bikiny. No veď keď idú nohy, pôjdu aj bikiny, no nie? Tak som sa do toho pustila. Zuby ma boleli ešte aj na druhý deň a nepamätám sa, či som sa niekedy v živote tak spotila. Zvládla som len jednu polovicu, druhá mala smolu. Odvtedy som používala, zas len žiletku.

Mala som pred dovolenkou a potrebovala som upraviť oblasť bikín. Hľadala som niečo dlhodobejšie, nech to nemusím riešiť tam. Tak som sa vrhla do kozmetického salóna na depiláciu voskom. Je to moja jediná skúsenosť s voskami. Moja pokožka mi tento nápad vrátila a 5 dní som do plaviek nevliezla, pretože mi zostali pekné červené bodky v každom mieste, odkiaľ som si nechala chĺpok vytrhnúť.

Kombináciou týchto “pokusov”, som začala mať problémy so zarastaním chĺpkov a po epilačnom strojčeku, mi na nohách zostávali výrazné červené bodky. Mávam ich aj tak, ale strojček mi ich ešte zvýraznil.

Tak som začala hľadať nejaké ďalšie možnosti, čo s mojimi chĺpkami. A moja cesta “pokusov” sa skončila. Natrafila som na cukrovú pastu. V tom čase som o tom vôbec nič nevedela, bolo to pred 9 rokmi. Podľa informácii to vyzeralo úžasne, prírodné, skoro bezbolestné a čo bolo super, vhodné na celé telo. Samozrejme, hneď som si ju kúpila. Nehovorím, že sa mi depilácia podarila na prvý krát perfektne, ale ten výsledok stál za to. Červené bodky na nohách boli nevýrazné, no so zarastaním chĺpkov som musela chvíľu bojovať, kým sa rast vlasových vačkov upravil. Odvtedy už žiadnu inú metódu neriešim.

A aké sú Vaše skúsenosti?