Zarastajúce chĺpky 2017-09-27T14:08:22+00:00

Čo s chĺpkami, ktoré zarastajú a zapalujú sa.

Prečo dochádza k zarastaniu?

  1. Naša pokožka sa neustále obnovuje, čím dochádza k zrohovateniu vrchných vrstiev, ktoré môžu zabrániť alebo zhoršiť možnosť prirodzeného rastu chĺpka. Po vytrhnutí chĺpkov aj korienkom, vyrastajú jemnejšou a zaoblenou špičkou. V prípade, že pokožka nie je na povrchu jemná (čiže je zrohovatená), chĺpky pri vyrastaní nemajú silu preraziť vrchnú vrstvu pokožky, čím dochádza k ich zarastaniu.
  2. Zarastanie chĺpkov je bohužiaľ spojené s depiláciou. Jeho minimalizovanie záleží od techniky odstraňovania chĺpkov. Všetky najbežnejšie techniky depilácie (vosky, holenie, krémy), okrem cukrovej pasty, ktoré používame odstraňujú chĺpky proti ich rastu, čím sa zarastanie zhoršuje. Vlasový folikul sa dráždi, chĺpok sa začne krútiť a zarastať, čo môže byť spojené aj s miernym zapálením vlasového váčku.

Ako tomu predchádzať?

  • po depilácii je potrebné pokožku dobre vydezinfikovať a ošetriť napr. Aloe vera gélom, vhodné je voľné a bavlnené oblečenie (hlavne v citlivých partiách – bikiny, intímne partie)
  • 2-3 dni po depilácii začať s peelingom
  • nestriedať depiláciu cukrovou pastou s holením alebo s depiláciou voskom (ak sa Vám chĺpky krútia, tak sa im rast takto neupraví).

Čo robiť ak mi chĺpky už zarastajú a pokožka je okolo zapálená?

  • veľmi dôležitý je peeling – potrebujeme odstrániť odumreté kožné bunky, aby mali chĺpky ľahšiu cestu a mohli sa uvoľniť. Peeling je dobré si robiť aspoň každý 3 deň a týždeň pred depiláciou aj každé 2 dni. Vhodnejší je hrubozrnný peeling.
  • po každom sprchovaní pokožku vydezinfikovať a natrieť Aloe Vera gélom ( Aloe môžete použiť aj niekoľkokrát denne), ktorý má protizápalové účinky
  • ak chĺpky zarastajú v bikinách, tak je vhodnejšie voľné a bavlnené spodné oblečenie

Nový tovar

Hodnotenie nákupov

★★★★★
5 5 1
rýchly nákup, bez problémov. Vrelo doporučujem

★★★★★
5 5 1
Pastu Nadirah normal som vyskúšala po prvý krát, konzistencia je tuhšia ideálna na depiláciu v lete. Po jemnom ohriati sa s ňou pracovako ľahko. Zobuačiatku som skúšala depilovať špachtlou no prstami to bolo pohodlnejšie a spotreba pasty bola nižšia. Odporúčam všetkým ;)

★★★★★
5 5 1
Rýchle doručenie,cukrová pasta depiluje super!dakujem za nakup

★★★★★
5 5 1
Pastu nakupujem len tu som nadmieru spokojná. Zo všetkým, profesionálny prístup aj pri akom koľvek mojom probléme, ktorý som riešila s pani Alicou. VRELO ODPORÚČAM

★★★★★
5 5 1
rychlo a bezproblemovo vybavena objednavka, spokojnost, dakujem