Pri depilácii sa pasta rozteká a nedá sa strhnúť z pokožky

V začiatkoch keď nemáte dostatočný cvik, sa Vám môže zdať, že sa pasta rozteká. Jej prírodné zloženie (nie sú použité stabilizátory) spôsobuje, že sa v priebehu depilácie jej konzistencia mení. Po rozohriatí:

ak je rozohriata viac: tak po pár ťahoch trošku prituhne (hlavne v chladnejšom období), depiláciou však začne zas jemnieť, je to spôsobené teplotou rúk, pokožky a množstvom chĺpkov, ktoré sú v naj vmiešané (preto je lepšie mať chĺpky kratšie, nie príliš dlhé – 1 cm a viac). V lete práve naopak, pasta zostane jemná a bude ešte jemnejšia, preto v lete je lepšie ju nerozohrievať príliš.

ak je rozohriata málo: na začiatku bude tuhšia a depiláciou bude jemnieť (tiež to záleží aká je teplota prostredia a pokožky, čiže akú časť tela depilujete – na nohe sa tuhšia konzistencia drží dlhšie)

Ako sa s tým vysporiadať?

Ak sa Vám pasta začne roztekať, môže to byť spôsobené prílišným rozohriatím cukrovej pasty (treba ju nechať trošku vychladnúť a potom ju vybrať z nádobky a skúsiť depilovať opäť. Prípadne rozohrievajte menej, hlavne v lete.

V miestach, akú sú bikiny a podpazušie sa Vám to môže stať z dôvodu, že je tam oveľa teplejšia pokožka, ako napríklad na nohách (vtedy nechajte pastu zase trošku schladnúť).

Ďalším dôvodom môže byť prílišná teplota prostredia (hlavne v lete keď sú horúčavy), odporúčam sa depilovať v chladnejšie miestnosti, prípadne ráno, keď je teplota nižšia.

Ak sa Vám pasta po pokožke roztiekla a nejde strhnúť, tak ju rozotrite čo najviac, priložte pásik a strhnite.

Ak sú prílišné horúčavy, tak odporúčam použiť špachtľu alebo urobiť depiláciu pásikmi :)

Potiace sa ruky

Keď sa Vám pri depilácii potia ruky, máte podobný problém s roztekaním pasty. Pasta sa mieša s potom a začne jemnieť, nedá sa s ňou dobre pracovať.

Čo robiť?

osušte si ruky a prepudrujte, ak sa to opakujte , skúste to zas

použite miesto rúk na depiláciu spachtľu

použite rukavice, použite menšie číslo, aby Vám dobre držali na ruke (boli tesné, aby sa pasta nenaťahovala)

depilujte pásikmi