Pri depilácii sa pasta rozteká a nedá sa strhnúť z pokožky.

V začiatkoch keď nemáte dostatočný cvik, sa Vám môže zdať, že sa pasta rozteká. Jej prírodné zloženie (nie sú použité stabilizátory) spôsobuje, že sa v priebehu depilácie jej konzistencia mení. Po rozohriatí:

  1. ak je rozohriata viac: tak po pár ťahoch trošku prituhne (hlavne v chladnejšom období), depiláciou však začne zas jemnieť, je to spôsobené teplotou rúk, pokožky a množstvom chĺpkov, ktoré sú v naj vmiešané (preto je lepšie mať chĺpky kratšie, nie príliš dlhé – 1 cm a viac). V lete práve naopak, pasta zostane jemná a bude ešte jemnejšia, preto v lete je lepšie ju nerozohrievať príliš.
  2. ak je rozohriata málo: na začiatku bude tuhšia a depiláciou bude jemnieť (tiež to záleží aká je teplota prostredia a pokožky, čiže akú časť tela depilujete – na nohe sa tuhšia konzistencia drží dlhšie)

Ako sa s tým vysporiadať?

Ak sa Vám pasta začne roztekať, môže to byť spôsobené prílišným rozohriatím cukrovej pasty (treba ju nechať trošku vychladnúť a potom ju vybrať z nádobky a skúsiť depilovať opäť. Prípadne rozohrievajte menej, hlavne v lete.

V miestach, akú sú bikiny a podpazušie sa Vám to môže stať z dôvodu, že je tam oveľa teplejšia pokožka, ako napríklad na nohách (vtedy nechajte pastu zase trošku schladnúť).

Ďalším dôvodom môže byť prílišná teplota prostredia (hlavne v lete keď sú horúčavy), odporúčam sa depilovať v chladnejšie miestnosti, prípadne ráno, keď je teplota nižšia.

Ak sa Vám pasta po pokožke roztiekla a nejde strhnúť, tak ju rozotrite čo najviac, priložte pásik a strhnite.

Ak sú prílišné horúčavy, tak odporúčam použiť špachtľu alebo urobiť depiláciu pásikmi :)

Potiace sa ruky

Keď sa Vám pri depilácii potia ruky, máte podobný problém s roztekaním pasty. Pasta sa mieša s potom a začne jemnieť, nedá sa s ňou dobre pracovať. Čo robiť?

  1. osušte si ruky a prepudrujte, ak sa to opakujte , skúste to zas
  2. použite miesto rúk na depiláciu spachtľu
  3. použite rukavice, použite menšie číslo, aby Vám dobre držali na ruke (boli tesné, aby sa pasta nenaťahovala)
  4. depilujte pásikmi