Dôvodov, prečo sa Vám nepodarila depilácia cukrovou pastou, môže byť niekoľko.

cukrová-pasta-ruka-technika

Potia sa ruky

Ak máte príliš teplé ruky (hlavne v lete), cukrová pasta sa môže začať v rukách roztekať.

Čo urobiť:

  1. ruky si umyte a jemne prepudrujte detským púdrom
  2. použite pri depilácii špachtlu miesto rúk

Pokožka sa potí

V miestach kde máme viac potných žliaz, stačí povedať depilácia a oni sa naštartujú a začnú pracovať. Pokožka zostane spotená a cukrová pasta na nej nedrží, šmýka sa.

Čo urobiť:

  • Pokožku jemne prepúdrujte detským púdrom v tenkej vrstve a dobre rozotrite.
  • Ak nemáte detský púder použite škrob (ten máme väčšinou v kuchyni).
  • Ak nemáte po ruke púder ani škrob, opláchnite pokožku vodou a dobre utrite do sucha.

Chĺpky sa nepodarilo vytrhnúť

1. Nesprávne rozohriata cukrová pasta

Ak cukrovú pastu nerozohreje dostatočne a je príliš tuhá, nespojí sa s chĺpkami a nevytrhne ich. Ak je cukrová pasta príliš tuhá, chĺpky sa k nej dostatočne neprilepia a preto sa ich nepodarí odstrániť. preto je správna teplota cukrovej pasty veľmi dôležitá.

Aká má byť konzistencia cukrovej pasty?

Po ohriatí je cukrová pasta Nadirah, asi ako hustejší med, nesmie tiecť, vtedy je už príliš zohriata. Keď do nádobky ponárate špachtľu, musí jemne (stačí mierny tlak) preniknúť do cukrovej pasty. Ak sa Vám špachtľa do cukrovej pasty nedá ponoriť alebo len veľmi ťažko, treba ju nechať ešte rozohriať.

Ak sa Vám zdá byť pri depilácii tuhšia, rozpracujte ju v rukách. ťahajte ju medzi palcom a ukazovákom oboch rúk. Naťahujte ju ako žuvačku :).

2. Chĺpky sú príliš krátke

Ak začínate s cukrovou depiláciu a naposledy ste si chĺpky oholili, nechajte si ich odrásť aspoň na 0,5cm. Krátke, holené chĺpky, sú príliš pevné a je problém ich vytrhnúť.

Cukrová pasta Nadirah vytrhne chĺpky dlhé od 2mm. Úspech depilácie však závisí aj od trpezlivosti a správnej techniky.

Ako to urobiť:

Ak máte krátke chĺpky, musíte nechať pôsobiť cukrovú pastu na pokožke dlhšie, ako pri dlhších chĺpkoch. Cukrová pasta by nemala byť tuhá (čiže je potrebné ju zohriať na správnu teplotu) a pri nanášaní aj niekoľko krát prejsť rukou po vrstve cukrovej pasty, aby sa dobre s krátkymi chĺpkami spojila a potom trhnúť v smere rastu. Čím dlhšie ju na pokožke necháte, tým je výsledok lepší.

3. Zarastené chĺpky

Cukrová pasta síce pri depilácii pôsobí aj ako peeling, ale aj sú chĺpky vrastené hlbšie pod pokožku nevytiahne ich.

Čo urobiť:

Deň pred depiláciou si urobte peeling pokožky, aby sa vrastené chĺpky uvoľnili a pri depilácii môžu byť odstránené.

Tip:

Ak trpíte na zarastanie chĺpkov, cukrová pasta minimalizuje zarastanie, pretože chĺpky odstraňuje v smere rastu. Aby ste dosiahli úspech, depilácia však nestačí. Musíte sa o pokožku starať. Robte si pravidelne (minimálne 2x do týždňa) peeling. Ak máte príliš suchú pokožku, hydratujte ju, bude vláčnejšia a chĺpky lepšie prerazia vrchnú vrstvu pokožky.

Cukrová pasta nejde strhnúť z pokožky

Ak sa cukrová pasta nedá z pokožky strhnúť, môže byť viac dôvodov:

  • nedostatočný švih pri strhnutí – strhnutie cukrovej pasty je slabé, treba ju osdtrániť rýchlo a svižne, ako keď stŕhate náplasť (aby ste to mali rýchlo za sebou a nebolelo to)
  • strhnutie je kolmo od pokožky, nie vodorovne
  • keď nanesiete cukrovú pastu na pokožku, zostanete na konci naneseného miesta čakať a až potom stŕhate. Keď prejdete rukou pár krát po nanesenej ploche, akonáhle sa dostanete na jej koniec, hneď stŕhať (nečakať, pretože Váš švih, sa tým zastavením oslabí)