Techniky cukrovej depilácie

Ak by sme chceli porovnávať rôzne metódy odstraňovania chĺpkov (holenie, depilácia voskom, epilačné krémy, cukrová pasta), zistíme, že  cukrová depilácia, ponúka veľa predností.

  • bezpečnosť použitia – žiadne riziko poranenia

  • výhody pre pokožku – upravuje, zlepšuje stav pokožky

  • zdravá kozmetika – žiadne agresívne látky

Ďalším plusom cukrovej depilácie je viac depilačných techník, z ktorých si môžete vybrať.

Ktorá iná metóda odstraňovania chĺpkov, Vám dáva takúto možnosť?

  • Technika rukou

Technika rukou cukrová pasta

.

Táto technika sa možno zdá náročná, ale je veľmi jednoduchá a praktická. Keď si osvojíte správnu techniku a švih, zistíte, že to nie je nič zložité. Chce to len trochu praxe a cviku.

Na depiláciu Vám stačí, iba cukrová pasta.

Táto technika je po ekonomickej stránke veľmi výhodná, pretože pri správnom použití a praxi , s jedným kúskom cukrovej pasty, vytrhnete chĺpky na väčšej ploche (cukrová pasta Nadirah vo veľkosti vlašského orecha vytrhne chĺpky na celom predkolení a pri pravidelnej depilácií, aj na oboch).

  • Technika pásikmi
technika pásikmi cukrová pasta

.

Vždy zaručene funguje za každého počasia :). Pri tejto technike potrebujete mať poruke špachtľu, ktorou cukrovú pastu Nadirah nanesiete a depilačné pásiky, ktoré nalepíte a strhnete aj s chĺpkami.

Po ekonomickej stránke je táto technika v nevýhode, pretože to, čo nanesiete na pokožku a strhnete pásikom, sa už znovu nedá použiť. Pásik môžete opätovne na pokožku priložiť, no musíte ju natrieť novou vrstvou cukrovej pasty (na túto techniku odporúčame používať cukrovú pastu Nadirah Profi, ktorá je jemnejšia a preto sa dá pekne po pokožke rozotrieť v tenkej vrstve).

Táto technika je aj napriek tomu obľúbená, pretože ju zvládnu bez problémov aj začiatočníci.

Aj tu však platí, nechať niekoľko sekúnd pásik s cukrovou pastou pracovať na pokožke, aby mala čas sa s nimi spojiť a dôkladne ich vytrhnúť.

  • Technika špachtľou

technika špachtľou cukrová pasta

.

Táto depilácia je výhodná hlavne v letných mesiacoch (pokožka na rukách je rozhorúčená a cukrová pasta sa v rukách rozteká) a na miestach na tele, kde je horší prístup rukou (kde dobre nedočiahnete).

Túto techniku môžete používať aj vtedy, ak máte stále teplé ruky a cukrová pasta sa Vám v rukách rozteká.

Po ekonomickej stránke je podobná, ako technika rukou, pretože s jedným kúskom môžete depilovať väčšiu plochu. Musíte však vziať do úvahy, že cukrová pasta je citlivá na zmenu teploty a špachtľa ju nezohrieva, ako Vaše ruky, takže v chladnejšom období môže rýchlejšie stuhnúť. Preto sa odporúča hlavne v letnom období, keď ju teplota vzduchu zohrieva.

  • Depilácia roll on

Technika roll on cukrová pasta

.

Táto technika je podobná, ako pri depilácii voskom, ale predsa sa odlišuje. Neporovnávajte ju, len sa ju naučte. Je výborným pomocníkom hlavne do kozmetických salónov, kde musia za deň urobiť depilácii viac. Táto cukrová pasta je jemnejšia a preto nevytrhne veľmi silné, pevné a krátke chĺpky. Odporúčame ju kombinovať s klasickou cukrovou depiláciou, kde je potom výsledok perfektný.

Pripravili sme pre Vás video prezentáciu, ako sa depiluje s cukrovou pastou NADIRAH.