Správne rozohriata cukrová pasta

Ak máte problém s tým, že Vám pri depilácii cukrová pasta nevytrhla všetky chĺpky, alebo vytrhla málo, skúste sa držať týchto zásad.

Ak je cukrová pasta zohriata slabo a je príliš tuhá, tak sa k chĺpkom nedostane dostatočne blízko. Platí to hlavne vtedy, keď sú chĺpky krátke a holené.

Technika rukou

So slabo rozohriatou, čiže tuhšou pastou sa Vám v začiatkoch depiluje ľahšie, pretože pasta sa lepšie drží v ruke, nerozteká sa.

Časom, keď nadobudnete lepšiu prax, zvládnete bez problémov depiláciu aj s viac rozohriatou pastou, ktorá bude jemnejšia, je to o cviku.

Pre lepší výsledok depilácie je však lepšie, ak je pasta rozohriata na správnu teplotu, pretože sa lepšie dostane k chĺpkom.

A preto si v začiatkoch môžete pomáhať špachtľou alebo pásikmi.

Technika pásikmi

Pri tejto technike sa nemusíte trápiť, či sa Vám pasta roztečie, pretože tu používate na depilovanie iba pásiky, čo je o niečo jednoduchšie.

Aká je správne rozohriata cukrová pasta?

Je príjemne teplá, skôr menej ako viac.

Keď ponoríte špachtľu do nádobky s cukrovou pastou, cítite slabší odpor, špachtľa sa ponorí bez väčšieho tlaku. Ak musíte príliš tlačiť, ešte nie je dostatočná teplota. Treba si to v začiatkoch depilácie vyskúšať, ako Vám to ide s menej rozohriatou pastou a ako s viac rozohriatou.

Keď ju vytiahnete z nádobky a stiahnete do ruky, konzistencia je tuhšia ako med (asi ako mäkká plastelína, aj o niečo viac).

Po nanesení na pokožku Vám pasta ešte trošku prituhne, pretože sa prispôsobí teplote prostredia a pokožky.

Dajte však pozor, aby ste cukrovú pastu nerozohriali príliš. Ak vidíte, že je úplne riedka a tečie, nedávajte ju na pokožku a nechajte ju mierne vychladnúť. Nie je dobré ju však často prehrievať, pretože sa časom znehodnocuje a prestáva depilovať.

Doprajte cukrovej paste čas, aby sa spojila s chĺpkami

Toto je najčastejší problém, ktorý Vás postretne. Pri depilácii sa neponáhľajte.

Cukrová pasta potrebuje čas, aby sa s chĺpkami spojila, ak jej ho doprajete, vytrhne aj krátke a hrubé chĺpky.

Čo to znamená?

Keď cukrovú pastu nanesiete na pokožku, pár krát prejdite po nanesenej časti rukou a nechajte ju tam aspoň 5-10 sekúnd.

Môžete ju nechať aj dlhšie, závisí to od dĺžky a hrúbky chĺpkov.

Zásada: čím ju necháte na pokožke dlhšie, tým je výsledok lepší. Pri depilácii sa nemusíte báť, že Vám pasta na pokožke stuhne a nebudete ju môcť odstrániť.