hladká-pokožka-bez-chlpkov-cukrová-depilácia

Keď sa povie depilácia, každý kto ju aspoň raz skúsil, si ako prvé predstaví, bolestivé pocity s tým spojené. Vytrhávanie chĺpkov, vôbec nie je príjemná procedúra.

Kozmetické salóny najčastejšie využívajú metódu depilácie horúcimi voskami. Klienti navštevujúci salóny, doteraz nemali možnosť výberu, ak sa chceli zbaviť chĺpkov. Teraz sa však situácia zmenila.

Cukrová depilácia im dáva možnosť výberu a veru túto možnosť, aj využívajú. Nevýhodou je, že ešte stále veľa salónov, túto metódu nepoužíva, aj napriek tomu, aká je cukrová depilácia žiadaná.

Cukrová depilácia poskytuje oveľa viac výhod pokožke, je jemnejšia a šetrnejšia, a oveľa menej bolestivá. Oceníte ju hlavne v citlivých partiách, ako sú bikiny, podpazušie a tvár.

Oproti horúcim voskom je cukrová depilácia aj oveľa bezpečnejšia. Prečo?

Ako pôsobia horúce vosky na pokožku?

Pri depilácii sa musia ohriať na teplotu min. 50-55 stupňov, pretože pri nižšej teplote nedosahujú potrebnú konzistenciu, aby sa s nimi dalo depilovať. Pri tejto teplote je depilácia ešte viac nepríjemná, pretože pokožku to páli a môže hroziť riziko vzniku popálenia, hlavne v miestach, kde je jemná a citlivá.Horúca teplota vosku, pokožku oveľa viac dráždi, čo sa môže prejaviť, dlhodobým začervenaním.

Keď sa na pokožku nanesie vosk, prilepí sa k chĺpkom a strhnutím ich odstráni. Nevýhodou je, že vosk sa okrem chĺpkov, prilepí aj k pokožke. Toto je jedným z dôvodov, prečo je táto depilácia taká bolestivá. S chĺpkami ťaháte aj pokožku. A tu hrozí ďalšie riziko. Ak je pokožka jemná a tenká, so strhnutím vosku, hrozí aj jej strhnutie.

Ako pôsobí na pokožku cukrová pasta?

Teplota ohrevu je vo výške 37-40 stupňov. Cukrová pasta nepáli, ale pokožku príjemne zohrieva. Tá sa uvoľní, póry sa otvoria a chĺpky sa ľahšie odstraňujú. Depiláciu sprevádza len jemné začervenanie pokožky, ktoré do hodiny úplne zmizne (častokrát aj skôr). Pri tejto teplote, nehrozí riziko popálenia pokožky, ani dlhodobé začervenanie.

Pri depilácii pracuje hlavne s chĺpkami a nie s pokožkou.

Technikou nanášania, sa cukrová pasta oveľa lepšie spojí s chĺpkami (dostane sa k nim bližšie a preto vytrhne aj krátke chĺpky, čo vosky nedokážu), ale nepriliepa sa k pokožke (preto pri strhávaní nie je potrebné pokožku naťahovať, stačí ju len pridržať). Preto je aj bolestivosť oveľa menšia. Cukrová pasta na pokožke nestuhne, ale zostáva stále v takej konzistencii, aby sa s ňou dalo pracovať. Tým, že na pokožke nestuhne a je ľahko odstrániteľná, nehrozí riziko strhnutia pokožky.

Samozrejme cukrová pasta ponúka pokožke oveľa viac výhod, no to už v inom článku.

Boli ste už na depilácii cukrovou pastou?

Aké sú vaše skúsenosti?