Depilovaná pokožka zostane zdravá a krásna, hlavne pravidelnou starostlivosťou. Depiláciou sa starostlivosť o pokožku nekončí, práve naopak. Pokožka je po depilácii citlivá a podráždená, a preto veľmi citlivo reaguje na kozmetické prípravky, či oblečenie.

Po depilácii aspoň 12 hodín nevystavujte pokožku slnku, nenavštevujte sauny alebo masáže. Vyhýbajte sa športovaniu, prípadne zvýšenej telesnej aktivite. Doprajte pokožke odpočinok vo forme relaxácie.

Ako sa teda o pokožku po depilácii postarať?

Ideálnym prípravkom je Aloe Vera. Táto rastlinka v sebe obsahuje množstvo vitamínov (B, betakarotén, vitamín C, E), minerálov (horčík, zinok, vápnik, draslík, selén), živín a iných účinných látok.

Účinky Aloe vera:

  • protizápalové – tlmí opuchy, zápaly
  • tíši bolesť – má analgetické, anestetické účinky
  • lieči – popáleniny
  • antibakteriálne, antivírové účinky, zlepšuje imunitu

Kombinácia látok napomáha utíšiť bolesť, upokojiť podráždenú pokožku (aj od slnka) a je výborným pomocníkom aj pri uštipnutí hmyzom (potláča svrbenie). Má dezinfekčné účinky a pôsobí proti baktériám, či pliesňam.

Starostlivosť o pokožku

Aspoň 12 hodín po depilácii, nie je vhodné sa obliekať do tesných a umelých materiálov.

Platí to aj o nylónových pančuškách – pokožka pod nimi nedýcha, môže dôjsť k podráždeniu a objavia sa nepekné červené vyrážky, v mieste vytrhnutia chĺpka.

S depiláciou je častokrát spojený problém so zarastajúcimi chĺpkami. Tento stav sa môže zhoršovať nesprávnou technikou depilácie alebo holením. Tento problém sa dá redukovať a aj odstrániť. Chce to však trpezlivosť, ale hlavne starostlivosť.

Pravidelným používaním peelingu (2-3 krát do týždňa) uvoľníte zarastajúce chĺpky, ktoré potom pri depilácii odstránite. Nevyberajte zarastené chĺpky pomocou nechtov, špendlíkov… Poškodíte pokožku, vzniknú chrasty a môžu zostať aj jazvy.

Percentuálne najviac problémov so zarastajúcimi chĺpkami sú na nohách, pretože je tam pokožka veľmi suchá a chĺpky nevládzu preniknúť, cez vrchnú vrstvu pokožky.

A nakoniec nesmieme zabudnúť  na ošetrenie hydratačnými kozmetickými prípravkami, ktoré zabraňujú vysušovaniu pokožky.

Ošetrenie – intímne partie, bikiny

Boli ste na depilácii bikín alebo ste podstúpili “brazilku”? V týchto miestach je pokožka veľmi jemná a hebká, preto je potrebná po depilácii, aj zvýšená starostlivosť. Pozor na klasické mydlá, neodporúčajú sa v intímnych partiách používať vôbec, pretože menia PH pokožky, čo môže spôsobiť zdravotné komplikácie (zápaly, plesne…). Po depilácii je potrebné udržiavať pokožku v čistom prostredí. Úplne stačí teplá čistá voda.

Výber vhodnej spodnej bielizne, je veľmi dôležitý. Depilovaná pokožka je v priamom kontakte so spodnou bielizňou, a preto je potrené vyberať  si bielizeň, ktorá je voľnejšia (aby mohla pokožka dýchať) a z kvalitných materiálov (najlepšie z bavlny).

Ak neviete odolať bikinám, či jemným čipkám, nedávajte si ich aspoň 12 hodín po depilácii. Obmedzte ich nosenie len na pár hodín, aj to nie každý deň. Pokožka bez chĺpkov je oveľa citlivejšia a umelé materiály ju môžu podráždiť.