hladká-pokožka-cukrová-depilácia

 

Laserová a IPL epilácia majú tiež svoje pre a proti. Výrobcovia ich uvádzajú ako trvalé epilácie, no prax častokrát ukazuje iné výsledky.

Laserová epilácia

Hladká pokožka:

Výrobcovia ju uvádzajú, ako trvalú epiláciu, prax však ukazuje, že rast chĺpkov sa môže obnoviť, aj po dvoch rokoch. Vplývať na to môžu rôzne faktory, ako je zmena hladiny hormónov, či tehotenstvo.

Výhody:

Jedna z najefektívnejších metód trvalého odstraňovania chĺpkov, ktorá zredukuje ochlpenie o 60-80%. Chĺpky, ktoré neodstráni, rastú jemnejšie a svetlejšie. Bolestivosť pri zákroku je minimálna, môžete cítiť mierne uštipnutie a teplo.

Laserová epilácia napomáha aj odstraňovať zarastajúce chĺpky

Nevýhody:

Nie je  zaručená 100% úspešnosť. Výsledok je veľmi individuálny a má naň veľký vplyv farba pleti a typ ochlpenia. Najlepšie výsledky sa dosahujú pri typoch bledej farby pokožky a tmavých chĺpkoch. Čím je výraznejší farebný kontrast, tým je výsledok lepší. Preto sa pred zákrokom neodporúča niekoľko týždňov opaľovať.

Laserový lúč preniká ku korienku chĺpka a zničí ho. Ak je pokožka tmavá, absorbuje viac laserového svetla, ktoré sa ku korienku nedostane.

Pred každým zákrokom je potrebné sa oholiť, čo môže byť na ženskej tvári nepríjemný problém, ak bude výsledok neúspešný. Ak je chĺpok príliš dlhý, svetlo ho spáli nad pokožkou a ku korienku sa nedostane.

Procedúra je časovo aj finančne veľmi náročná, pretože jeden zákrok nestačí. Niekedy výsledok nie je zaručený ani po 3-4 sedeniach, čo sa finančne predražuje. Odstránenie chĺpkov na nohách trvá najdlhšie, niekedy sa musí robiť s prestávkami, kvôli blížiacemu sa letu, takže to môže trvať aj rok.

Ako reaguje pokožka:

Pokožka zvláda tieto procedúry veľmi dobre. V prípade veľmi citlivej pokožky, môže dôjsť k miernemu začervenaniu.

Problém môže vzniknúť vtedy, ak po ošetrení vystavujete pokožku slnku, hrozí vznik pigmentových škvŕn.

Kde na tele môžeme chĺpky odstrániť:

Táto epilácia je ideálna na celé telo, dokonca aj na miesta s veľmi citlivou pokožkou.

Chĺpky a zarastanie:

Tmavé chĺpky majú dostatok farbiva melanínu, na ktorý laserové svetlo reaguje a preto ich odstráni. Bledé  a ryšavé chĺpky majú tohto farbiva málo a preto ich laser nevidí.

Ak máte problémy so zarastaním chĺpkov, táto procedúra by ho mala vyriešiť.

Kedy sa epilácia neodporúča:.

V letných mesiacoch a na opálenej pokožke, pretože účinok je minimálny a hrozí riziko vzniku pigmentových škvŕn.

IPL svetlo

Hladká pokožka:

Výrobcovia uvádzajú dlhodobé výsledky.

Princíp IPL svetla funguje na princípe zohriatia vlasového vačku a jeho spálenia.

Výhody:

Efekt hladkej pokožky výrobcovia uvádzajú ako dlhodobý. S neustálym vývojom nových technológii, kde IPL svetlo kombinujú s rádiofrekvenciou, dokáže IPL epilácia odstrániť aj bledé chĺpky.

Nedochádza k zarastaniu a bolestivosť je minimálna.  Pri zákroku môžete cítiť teplo a mierne uštipnutie v mieste spáleného chĺpka.

Nevýhody:

Takisto nie je  zaručená 100% úspešnosť. Výsledok je veľmi individuálny a má naň veľký vplyv farba pleti a typ ochlpenia. Najlepšie výsledky sa dosahujú pri typoch bledej farby pokožky a tmavých chĺpkoch. Čím je výraznejší farebný kontrast, tým je výsledok lepší. Preto sa pred zákrokom neodporúča niekoľko týždňov opaľovať.

Holenie je aj tu súčasťou prípravy na epiláciu. Neoholený chĺpok, ktorý príliš vyčnieva nad pokožku, IPL svetlo spáli na povrchu a nedostane sa ku korienku. minimálne 30 dní pred zákrokom, by chĺpok nemal byť odstránený aj s korienkom.

Procedúra je časovo aj finančne veľmi náročná, pretože jeden zákrok nestačí. Niekedy výsledok nie je zaručený ani po 3-4 sedeniach, čo sa finančne predražuje.

Ako reaguje pokožka:

Po procedúre môže byť pokožka mierne opuchnutá a začervenaná, bolestivosť minimálna.

Kde na tele môžeme chĺpky odstrániť:

Táto epilácia je ideálna na celé telo, dokonca aj na miesta s veľmi citlivou pokožkou.

Chĺpky a zarastanie:

Tmavé chĺpky majú dostatok farbiva melanínu, na ktorý reaguje aj IPL svetlo a dokáže chĺpky spáliť.

Ak máte problémy so zarastaním chĺpkov, táto procedúra by ho mala vyriešiť.

Kedy sa epilácia neodporúča:.

V lete, kedy pôsobením slnečného svetla, hrozí riziko pigmentových škvŕn.