1.    Pokožka v podpazuší je veľmi citlivá a veľmi sa potí. Aby bola depilácia úspešná, pasta sa musí nanášať na čistú a suchú pokožku.

2.    Chĺpky v podpazuší rastú rôznymi smermi. V podpazuší je malý priestor, preto sa cukrová pasta v týchto miestach ťažšie nanáša.

3.    Keď máte cukrovú pastu pripravenú na depilovanie, odoberte potrebné množstvo. Snažte sa prispôsobiť nanášanie cukrovej pasty čo najviac proti smeru rastu chĺpkov. Ak máte pocit, že ste smer neodhadli, v podpazuší  to nie je až taký problém (pokožka je tu jemná, zarastanie chĺpkov je minimálne). Pokračujte v depilácii až kým nebude pokožka hladká bez chĺpkov.

4.    Pri nanášaní príliš netlačte na pokožku – zľahka cukrovú pastu rozotrite, prejdite po nej rukou aspoň tri krát a nechajte chvíľku pôsobiť, aby pasta lepšie priľnula k chĺpkom a prudko strhnite. Rýchlosť trhnutia je dôležitá pre správne vytrhnutie chĺpka. Snažte sa trhnúť vodorovne s pokožkou, ako je to znázornené na obrázku.  Ak chĺpky nevytrhnete na prvý krát, opakujte depiláciu kým pokožka nebude bez chĺpkov.

5.    Pre správne vytrhnutie chĺpka je dôležité dodržať švih, čiže rýchlosť trhnutia a trhať vodorovne s pokožkou, aby nedochádzalo k podtlaku a následne ku vzniku drobných podliatín.

6.    Pri dodržaní týchto pokynov bude Vaša pokožka hladká bez zbytočného podráždenia a defektov. Mierne začervenanie pokožky po čase zmizne, keď sa pokožka upokojí.

7.    Na ošetrenie pokožky po depilácii vyskúšajte Ale Vera gél, ktorý pôsobí ako prírodné anestetikum a upokojí depilovanú pokožku.

Technika depilácie

Depilácia rukou – opísaná vyššie

Depilácia pásikom – naneste pastu proti smeru rastu chĺpkov v tenkej vrstve, môžete aj špachtlou. Špachtlou sa cukrová pasta lepšie rozotrie v tenkej vrstve, ako keď je nanášaná rukou. Pasta v tomto prípade môže byť rozohriata o niečo viac, bude sa ľahšie rozotierať.  Priložte depilačný pásik, niekoľko krát po ňom prejdite rukou, trošku ho pritlačte na pokožku a nechajte chvíľku pôsobiť. Pásik chyťte do ruky na tej strane, aby ste dodržali smer vytrhnutia chĺpkov, druhou rukou nad pásikom pridržte pokožku, aby ste ju zbytočne neťahovali za sebou a prudko trhnite. Ak Vám pasta na prvý krát nevytrhne všetky chĺpky, proces opakujte. Môžete priložiť použitý pásik, ale naneste cukrovú pastu nanovo.

Depilácia Roll on pastou – zoberte náhradnú náplň s Roll on pastou a nasaďte na ňu valčekovú hlavicu. Takto pripravenú pastu ohrejte. Po prevrátení dole hlavou pasta by mala tiecť. Keď tečie príliš rýchlo, na kúsku pokožky skúste, či nie je príliš horúca. O ohrievaní pasty Roll on sa dozviete viac v časti zohrievanie. Pripravenú a zohriatu pastu naneste valčekom proti smeru rastu chĺpkov v tenkej vrstve na pokožku. Môžete naniesť pastu aj na väčšiu plochu na pokožke naraz – pasta nestvrdne. Priložte na pokožku depilačný pásik na niekoľko sekúnd, prejdite po ňom pár krát rukou, aby mal pásik dosť času spojiť sa cukrovou pastou. Pridržte pokožku nad pásikom, chyťte depilačný pásik do prstov a prudko trhnite v smere rastu chĺpkov. Trhnite v smere rastu chĺpkov, ako by ste chceli bezbolestne odstrániť náplasť, trhnite čo najrýchlejšie a hlavne súmerne s pokožkou – čo najbližšie (nie odstraňovať  od pokožky ↑, ale vodorovne s pokožkou→). Priložte depilačný pásik na ďalšiu časť pokožky natretej cukrovou pastou a postup opakujte. Môžete použiť ten istý pásik. Ak na pokožke zostali nejaké chĺpky, postup opakujte.

Pri depilácii dajte pozor na materské znamienka, ktoré určite vynechajte. Ak Vám okolo znamienok ostanú chĺpky, dotrhajte ich pinzetou.

Nikdy netrhajte chĺpky rastúce zo znamienok, treba ich pristrihnúť.