1.   Pokožka na nohách je suchšia ako v iných partiách nášho tela, preto aj pasta sa v týchto miestach správa inak. Rýchlejšie vychladne a je tuhšia ako pri depilácii iných partií. Depilujte v teplej miestnosti, bez prievanu, aby si pasta udržala svoju teplotu čo najdlhšie.

2.   Keď máte pastu pripravenú na depilovanie, odoberte potrebné množstvo. Chĺpky na nohách rastu smerom nadol, takže nanášajte  pastu proti smeru rastu, čiže smerom nahor ku kolenám. Prejdite po nej rukou aspoň tri krát a nechajte chvíľku pôsobiť, aby lepšie priľnula k chĺpkom a prudko strhnite. Začnite depilovať predkolenie od členkov ku kolenám až kým je pokožka hladká bez chĺpkov. Ak je potrebné depilovať aj stehno, postupujte rovnakým spôsobom ako pri predkolení. Ak je potrebná depilácia kolien, zohnite koleno, aby sa pokožka prirodzene natiahla a nanášajte pastu smerom ku stehnám rovnakým postupom.

Ak sa depilujete sama, tak najprv odstráňte chĺpky na celom predkolení aj zo zadnej strany. Ak potrebujete depilovať aj stehná, poproste niekoho o pomoc zo zadnej strany, kde nedočiahnete.

3.   Rýchlosť trhnutia je dôležitá pre správne vytrhnutie chĺpka. Snažte sa trhnúť vodorovne s pokožkou, ako je to znázornené na obrázku.  Ak chĺpky nevytrhnete na prvý krát, opakujte depiláciu kým pokožka nebude bez chĺpkov.

 

4.   Pre správne vytrhnutie chĺpka je dôležité dodržať švih, čiže rýchlosť trhnutia a trhať vodorovne s pokožkou, aby nedochádzalo k podtlaku a následne ku vzniku drobných podliatín.

Pri dodržaní týchto pokynov bude Vaša pokožka hladká bez zbytočného podráždenia a defektov. Mierne začervenanie pokožky po čase zmizne, keď sa pokožka upokojí.

Na ošetrenie pokožky po depilácii vyskúšajte Ale Vera gél, ktorý pôsobí ako prírodné anestetikum a upokojí depilovanú pokožku.

Technika depilácie

Depilácia rukou – opísaná vyššie

Depilácia pásikom – naneste pastu proti smeru rastu chĺpkov v tenkej vrstve, môžete aj špachtlou. Špachtlou sa cukrová pasta lepšie rozotrie v tenkej vrstve, ako keď je nanášaná rukou. Pasta v tomto prípade môže byť rozohriata o niečo viac, bude sa ľahšie rozotierať.  Priložte depilačný pásik, niekoľko krát po ňom prejdite rukou, trošku ho pritlačte na pokožku a nechajte chvíľku pôsobiť. Pásik chyťte do ruky na tej strane, aby ste dodržali smer vytrhnutia chĺpkov, druhou rukou nad pásikom pridržte pokožku, aby ste ju zbytočne neťahovali za sebou a prudko trhnite. Ak Vám pasta na prvý krát nevytrhne všetky chĺpky, proces opakujte. Môžete priložiť použitý pásik, ale naneste cukrovú pastu nanovo.

Depilácia Roll on pastou – zoberte náhradnú náplň s Roll on pastou a nasaďte na ňu valčekovú hlavicu. Takto pripravenú pastu ohrejte. Po prevrátení dole hlavou pasta by mala tiecť. Keď tečie príliš rýchlo, na kúsku pokožky skúste, či nie je príliš horúca. O ohrievaní pasty Roll on sa dozviete viac v časti zohrievanie. Pripravenú a zohriatu pastu naneste valčekom proti smeru rastu chĺpkov v tenkej vrstve na pokožku. Môžete naniesť pastu aj na väčšiu plochu na pokožke naraz – pasta nestvrdne. Priložte na pokožku depilačný pásik na niekoľko sekúnd, prejdite po ňom pár krát rukou, aby mal pásik dosť času spojiť sa cukrovou pastou. Pridržte pokožku nad pásikom, chyťte depilačný pásik do prstov a prudko trhnite v smere rastu chĺpkov. Trhnite v smere rastu chĺpkov, ako by ste chceli bezbolestne odstrániť náplasť, trhnite čo najrýchlejšie a hlavne súmerne s pokožkou – čo najbližšie (nie odstraňovať  od pokožky ↑, ale vodorovne s pokožkou→). Priložte depilačný pásik na ďalšiu časť pokožky natretej cukrovou pastou a postup opakujte. Môžete použiť ten istý pásik. Ak na pokožke zostali nejaké chĺpky, postup opakujte.

Pri depilácii dajte pozor na materské znamienka, ktoré určite vynechajte. Ak Vám okolo znamienok ostanú chĺpky, dotrhajte ich pinzetou.

Nikdy netrhajte chĺpky rastúce zo znamienok, treba ich pristrihnúť.