Depilácia muži

Pred depiláciou skráťte chĺpky na dĺžku asi 5 mm. Keď sú dlhšie, nanášanie pasty môže byť nepríjemné (dlhé chĺpky sa zachytávajú do pasty, pokožka sa naťahuje, čo spôsobuje mierne bolesti). Ak by sa pokožka začala potiť, opláchnite ju vodou a do sucha utrite, alebo použite detský púder a rozotrite ho v tenkej vrstve.

Pri depilácii dajte pozor na materské znamienka, ktoré určite vynechajte. Ak Vám okolo znamienok ostanú chĺpky, dotrhajte ich pinzetou.

Nikdy netrhajte chĺpky rastúce zo znamienok, treba ich pristrihnúť.

Depilácia nohy


1.   Keď máte pastu pripravenú na depilovanie, odoberte potrebné množstvo. Chĺpky na nohách rastú smerom nadol, takže nanášajte  pastu proti smeru rastu chĺpkov, smerom od lýtok ku stehnám.  Začnite depilovať lýtkami. Naneste pastu na členkoch a ťahajte ju smerom hore po lýtkach až ku kolenám. Pár krát prejdite rukou po natretom mieste a nechajte cukrovú pastu chvíľku pôsobiť, aby lepšie priľnula k chĺpkom a prudko strhnite v smere rastu chĺpkov, čiže smerom nadol ku členkom. Rýchlosť strhnutia je dôležitá pre správne vytrhnutie chĺpka. Snažte sa trhnúť vodorovne s pokožkou, ako je to znázornené na obrázku nižšie.  Ak chĺpky nevytrhnete na prvý krát, opakujte postup až kým pokožka bude hladká a bez chĺpkov.

 

2.    Týmto spôsobom odstráňte chĺpky najprv z celého predkolenia (ale iba z prednej strany – ak ležíte na chrbte) až kým nebude pokožka bez chĺpkov. 

3.   Pokračujte v depilácii v oblasti kolien. Pokrčte nohy v kolenách (pokrčením kolien sa pokožka na kolenách natiahne, čím sa pasta lepšie nanáša, aj stŕha) a nanášajte pastu cez koleno smerom ku stehnám. Opakujte postup popísaný vyššie.

4.   To isté platí aj v oblasti stehien. Cukrová pasta sa nanáša od kolena smerom k rozkroku. Ak po strhnutí pasty na pokožke ostávajú ešte nejaké chĺpky, postup opakujte.

Ak sa depilujete sám, tak najprv odstráňte chĺpky na celom predkolení aj zo zadnej strany. Ak potrebujete depilovať aj stehná, poproste niekoho o pomoc zo zadnej strany, kde nedočiahnete.

5.     Keď je vydepilovaná jedna noha môžete pokračovať rovnakým postupom druhou nohou. Tiež len z jednej strany, je to preto, aby sa klient nemusel stále otáčať z chrbta na brucho. Keď sú nohy hladké, pokračujte na zadnej strane rovnakým postupom.

6.   Pre správne vytrhnutie chĺpka je dôležité dodržať švih, čiže rýchlosť trhnutia a trhať vodorovne s pokožkou, aby nedochádzalo k podtlaku a následne ku vzniku drobných podliatín. Na obrázku nižšie je znázornený nesprávny postup strhnutia pasty.

 

Depilácia hrudník, chrbát


Pokožka na hrudníku a na chrbte je oveľa citlivejšia ako na nohách, preto treba pri depilácii postupovať podľa inštrukcií. Na hrudníku a chrbte chĺpky rastú rôznymi smermi, preto je potrebné zistiť smer ich rastu a podľa toho nanášať cukrovú pastu.

Hrudník

Pred začatím depilácie nezabudnite chĺpky skrátiť aspoň na 5 mm, aby Vám nanášanie pasty nespôsobovalo bolesť  – tzv. šticovanie. Začnite depilovať skraja pri ramenách a potom pokračujte v oblasti prsných svalov. Pastu nanášajte proti smeru rastu chĺpkov, je potrebné dodržať smer stŕhania, aby cukrová pasta vytrhla chĺpok aj s korienkom a časom nezačal zarastať.

Technika depilácie je opísaná vyššie.

Na hrudi pastu nenanášajte cez bradavky, natrite pastu okolo nich  a potom trhnite.

Chrbát

Postup depilácie je v podstate rovnaký ako pri hrudníku a iných častiach tela. Pokožka je tu citlivejšia, čo môže robiť problémy pri depilácii – pokožka sa začne viac potiť a cukrová pasta na nej nebude dobre držať – bude sa na spotenej pokožke šmýkať. V takomto prípade pokožku pretrite čistou vodou a utrite do sucha, prípadne naneste a rozotrite v tenkej vrstve detský púder, ktorý pokožku vysuší.

Na chrbte sa obvykle nachádza viac materských znamienok ako na iných častiach tela, treba ich obísť a pokožku okolo nich dotrhať pinzetou.

      

Pri dodržaní týchto pokynov bude Vaša pokožka hladká bez zbytočného podráždenia a defektov. Mierne začervenanie pokožky po čase zmizne, keď sa pokožka upokojí.

Na ošetrenie pokožky po depilácii vyskúšajte Ale Vera gél, ktorý pôsobí ako prírodné anestetikum a upokojí depilovanú pokožku.

Technika depilácie

Depilácia rukou – opísaná vyššie

Depilácia pásikom – naneste cukrovú pastu proti smeru rastu chĺpkov v tenkej vrstve, môžete aj špachtlou. Špachtlou sa cukrová pasta lepšie rozotrie v tenkej vrstve, ako keď je nanášaná rukou. Pasta v tomto prípade môže byť rozohriata o niečo viac, bude sa ľahšie rozotierať.  Priložte depilačný pásik, niekoľko krát po ňom prejdite rukou, trošku ho pritlačte na pokožku a nechajte chvíľku pôsobiť. Pásik chyťte do ruky na tej strane, aby ste dodržali smer vytrhnutia chĺpkov, druhou rukou nad pásikom pridržte pokožku, aby ste ju zbytočne neťahovali za sebou a prudko trhnite. Ak Vám pasta na prvý krát nevytrhne všetky chĺpky, proces opakujte. Môžete priložiť použitý pásik, ale naneste cukrovú pastu nanovo.

Depilácia s Roll on pastou – zoberte náhradnú náplň s Roll on pastou a nasaďte na ňu valčekovú hlavicu. Takto pripravenú pastu ohrejte. Po prevrátení dole hlavou pasta by mala tiecť. Keď tečie príliš rýchlo, na kúsku pokožky skúste, či nie je príliš horúca. O ohrievaní pasty Roll on sa dozviete viac v časti zohrievanie. Pripravenú a zohriatu pastu naneste valčekom proti smeru rastu chĺpkov v tenkej vrstve na pokožku. Môžete naniesť pastu aj na väčšiu plochu na pokožke naraz – pasta nestvrdne. Priložte na pokožku depilačný pásik na niekoľko sekúnd, prejdite po ňom pár krát rukou, aby mal pásik dosť času spojiť sa cukrovou pastou. Pridržte pokožku nad pásikom, chyťte depilačný pásik do prstov a prudko trhnite v smere rastu chĺpkov. Trhnite v smere rastu chĺpkov, ako by ste chceli bezbolestne odstrániť náplasť, trhnite čo najrýchlejšie a hlavne súmerne s pokožkou – čo najbližšie (nie odstraňovať  od pokožky ↑, ale vodorovne s pokožkou→). Priložte depilačný pásik na ďalšiu časť pokožky natretej cukrovou pastou a postup opakujte. Môžete použiť ten istý pásik. Ak na pokožke zostali nejaké chĺpky, postup opakujte.