Čo je depilácia bikín

Depilácia bikín je odstránenie chĺpkov v oblasti vnútornej strany stehien smerom ku konečníku, slabín a časť tzv.trojuholníka chĺpkov.

1.   Depiláciu začnite v oblasti vnútornej strany stehien. Pri depilácii bikín je veľmi dôležité dodržať smer vytrhnutia (viď obrázok), aby nedochádzalo neskôr k deformácii vyrastajúceho chĺpka a následnému zarastaniu. Najprv sa pozrite, ktorým smerom rastú chĺpky, aby ste cukrovú pastu naniesli v správnom smere. Chĺpky na vnútornej strane stehien rastú smerom dole. Cukrovú pastu začnite nanášať na stehnách zo spodnej strany v blízkosti konečníka smerom k sebe. Netlačte, pokožka v týchto miestach je veľmi jemná. Keď ste pastu naniesli, prejdite po nej rukou niekoľko krát, aby cukrová pasta lepšie priľnula k chĺpkom a potom strhnite. Strhnutie musí byť prudké, rýchle, aby sa Vám podarilo pastu dobre strhnúť. Pri pomalom trhnutí sa cukrová pasta len natiahne a nesplní svoju funkciu. Pokožka v oblasti bikín je jemnejšia a teplejšia, takže sa rýchlejšie začne potiť. V tomto prípade naneste detský púder v tenkej vrstve a rozotrite. Detský púder vsiakne prebytočný pot a pokožka zostane suchá. Ak nemáte detský púder, opláchnite pokožku teplou vodou, dobre vysušte a pokračujte v depilácii.

Ak sa Vám pastu nepodarilo strhnúť rokou, použite depilačný pásik.

2.    Pri strhnutí pasty si druhou rukou pridržte pokožku nad miestom strhnutia (hlavne v miestach, kde je pokožka voľnejšia). Nie je potrebné pokožku naťahovať (ako pri depilácii voskom), len pridržať, aby ste ju pri stŕhaní neťahali.  Snažte sa trhnúť vodorovne s pokožkou, ako je to znázornené na obrázku. Ak chĺpky nevytrhnete na prvý krát, opakujte postup, kým pokožka nebude bez chĺpkov.

 

3.     Potom pokračujte v depilovaní tzv.trojuholníka chĺpkov. Chĺpky rastú zošikma smerom zhora k rozkroku (viď obrázok vyššie). Pri depilovaní stále sledujte akým smerom rastú chĺpky a proti smeru rastu nanášajte cukrovú pastu aj v tejto oblasti. Ak chcete vydepilovať celý trojuholník, nikdy ho nedepilujte jedným ťahom z jednej strany na druhú. Pri depilácii ľavej strany bikín naneste pastu z vnútornej strany smerom von a pri pravej naopak. Stred trojuholníka depilujte nanesením cukrovej pasty zo spodnej strany smerom k bruchu.

4.    Pre správne vytrhnutie chĺpka je dôležité dodržať švih, čiže rýchlosť trhnutia a trhať vodorovne s pokožkou, aby nedochádzalo k podtlaku a následne ku vzniku drobných podliatín.


5.    Pri dodržaní týchto pokynov bude Vaša pokožka hladká bez zbytočného podráždenia a defektov. Mierne začervenanie pokožky po čase zmizne, keď sa pokožka upokojí.
6.    Na ošetrenie pokožky po depilácii vyskúšajte Aloe Vera gél, ktorý pôsobí ako prírodné anestetikum a upokojí depilovanú pokožku.

 

Technika depilácie

Depilácia rukou – opísaná vyššie
Depilácia pásikom – naneste pastu proti smeru rastu chĺpkov v tenkej vrstve, môžete aj špachtlou. Špachtlou sa cukrová pasta lepšie rozotrie v tenkej vrstve, ako keď je nanášaná rukou. Pasta v tomto prípade môže byť rozohriata o niečo viac, bude sa ľahšie rozotierať.  Priložte depilačný pásik, niekoľko krát po ňom prejdite rukou, trošku ho pritlačte na pokožku a nechajte chvíľku pôsobiť. Pásik chyťte do ruky na tej strane, aby ste dodržali smer vytrhnutia chĺpkov, druhou rukou nad pásikom pridržte pokožku, aby ste ju zbytočne neťahali za sebou a prudko trhnite. Ak Vám pasta na prvý krát nevytrhne všetky chĺpky, proces opakujte. Môžete priložiť použitý pásik, ale naneste cukrovú pastu nanovo.

Depilácia Roll on pastou – zoberte náhradnú náplň s Roll on pastou a nasaďte na ňu valčekovú hlavicu. Takto pripravenú pastu ohrejte. Po prevrátení dole hlavou pasta by mala tiecť. Keď tečie príliš rýchlo, na kúsku pokožky skúste, či nie je príliš horúca. O ohrievaní pasty Roll on sa dozviete viac v časti zohrievanie. Pripravenú a zohriatu pastu naneste valčekom proti smeru rastu chĺpkov v tenkej vrstve na pokožku. Môžete naniesť pastu aj na väčšiu plochu na pokožke naraz – pasta nestvrdne. Priložte na pokožku depilačný pásik na niekoľko sekúnd, prejdite po ňom pár krát rukou, aby mal pásik dosť času spojiť sa cukrovou pastou. Pridržte pokožku nad pásikom, chyťte depilačný pásik do prstov a prudko trhnite v smere rastu chĺpkov. Trhnite v smere rastu chĺpkov, ako by ste chceli bezbolestne odstrániť náplasť, trhnite čo najrýchlejšie a hlavne súmerne s pokožkou – čo najbližšie (nie odstraňovať  od pokožky ↑, ale vodorovne s pokožkou→). Priložte depilačný pásik na ďalšiu časť pokožky natretej cukrovou pastou a postup opakujte. Môžete použiť ten istý pásik. Ak na pokožke zostali nejaké chĺpky, postup opakujte.

Pri depilácii dajte pozor na materské znamienka, ktoré určite vynechajte. Ak Vám okolo znamienok ostanú chĺpky, dotrhajte ich pinzetou.


Nikdy netrhajte chĺpky rastúce zo znamienok, treba ich pristrihnúť.