Príprava na depiláciu

Ako depilovať, aby pokožka po depilácii zostala krásna a hebká bez drobných defektov a nepríjemných vyrážok?

1.     Na depiláciu si vyčleňte dostatok času. Ak sa budete ponáhľať, výsledný efekt nemusí byť uspokojivý, čo môže mať dopad hlavne na Vašu pokožku.

2.     Depiluje v teplej miestnosti, bez prievanu, aby si pasta udržala svoju teplotu čo najdlhšie. V chladnom období depilujte v miestnosti bez otvorených okien, aby nedochádzalo k výmene teplého vzduchu so studeným – pasta je vyrobená z prírodných materiálov a citlivo reaguje na zmenu teploty.

3.     Ak máte možnosť doprajte si pred depiláciou kúpeľ alebo teplú sprchu. Teplom sa pokožka uvoľní, póry sa otvoria a  chĺpky sa ľahšie odstraňujú.

4.    Pripravte si všetko potrebné na depiláciu vopred, pre prípad potreby. Čo budete potrebovať – cukrovú pastu Nadirah, depilačné pásiky,  drevené špachtle, detský púder – ak sa Vám pokožka príliš potí, vodný kúpeľ, prípadne ohrievačku na pastu.

5.    Po depilácií doprajte pokožke odpočinok. Po depilácii je pokožka oveľa citlivejšia na  pôsobenie okolitého prostredia a preto ju príliš nevystavujte zmenám teplôt. Doprajte jej čas na regeneráciu aspoň hodinu po depilácii. 

6.    Po depilácii si neplánujte žiadne športové aktivity, saunu, opaľovanie, pri ktorých vystavujete pokožku zmenám teplôt, slnku alebo  nadmernému poteniu. Po týchto aktivitách sa môže stať, že sa Vám na pokožke objavia nepekné červené vyrážky alebo fľaky.