8 spôsobov ako zosvetliť pokožku

Na niektorých miestach na našom tele sa hromadí pot a nečistoty a tým pádom prirodzene stmavnú, alebo sú suchšie. Najväčším problémom býva tmavšia pokožka v oblasti podpazušia. Prirodzene sa nám tvorí aj suchá koža v oblasti lakťov a kolien. Ako však vyriešiť tento delikátny kozmetický problém? Pozrite si jednoduché domáce tipy, ktoré by Vás mali zbaviť práve tmavšej pokožky.

Aloe vera

Aloe

Aloe vera výrazne pomáha napr. pri spálení od slnka, ale taktiež je aloe gél veľmi užitočný pri liečbe suchej a tmavšej pokožky. Stačí, keď gél nanesiete na problémové miesta v hrubšej vrstve aspoň na 20 minút a potom opláchnete. Takouto každodennou starostlivosťou sa po pár dňoch dostavia výsledky.

Jedlá sóda

Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať 1 diel vody a 3 diely sódy bikarbóny. Vznikne vám hustejšia pasta, ktorú môžete nanášať dvakrát denne.

Citrónová šťava

Je to vynikajúce exfoliačné činidlo a všetko, čo potrebujete urobiť, je vytlačiť trochu šťavy z citróna a aplikovať ju na tmavé a suché miesta. Nechajte pôsobiť na dobu 15-20 minút a potom umyte.

Cukor a olivový oej

Malé granulky cukru účinne pomáhajú odstrániť suchú a odumretú kožu, presne ako peeling. Môžete si vytvoriť hustú pastu z cukru a olivového oleja. Jemne masírujte suchú oblasť po dobu 5-10 minút a umyte.

Uhorková šťava

Veľmi účinné, ak sa chcete zbaviť tmavšieho podpazušia. Zmiešajte uhorky, citrónovú šťavu a trochu kurkumy a aplikujte na podpazušie.

Mlieko a tvaroh

Zmes mlieka a tvarohu môže byť veľkým bojovníkom proti tmavým a suchým miestam.

Mandľový olej

Jednoduchá masáž tmavých oblastí pomocou mandľového oleja a vaša pokožka bude svetlejšia a hebkejšia.

Zemiaky

Postrúhané zemiaky zmiešajte s trochou vody a túto zmes aplikujte na tmavé  a suché miesta. Vďaka enzýmom, ktoré zemiaky obsahujú, sa suchá a odumretá koža rýchlejšie odstráni.

Zdroj: babskeveci.sk

By | 2017-09-27T14:08:32+00:00 apríl 13th, 2016|Kozmetika|0 Comments

Leave A Comment

Nový tovar

Hodnotenie nákupov

★★★★★
5 5 1
rýchly nákup, bez problémov. Vrelo doporučujem

★★★★★
5 5 1
Pastu Nadirah normal som vyskúšala po prvý krát, konzistencia je tuhšia ideálna na depiláciu v lete. Po jemnom ohriati sa s ňou pracovako ľahko. Zobuačiatku som skúšala depilovať špachtlou no prstami to bolo pohodlnejšie a spotreba pasty bola nižšia. Odporúčam všetkým ;)

★★★★★
5 5 1
Rýchle doručenie,cukrová pasta depiluje super!dakujem za nakup

★★★★★
5 5 1
Pastu nakupujem len tu som nadmieru spokojná. Zo všetkým, profesionálny prístup aj pri akom koľvek mojom probléme, ktorý som riešila s pani Alicou. VRELO ODPORÚČAM

★★★★★
5 5 1
rychlo a bezproblemovo vybavena objednavka, spokojnost, dakujem